30 ° N Триесет степени северно 1/5 обем на гас РК камион DTT-7S

Краток опис:

The color shell was out of stock,now we just can deliver the big flex body without picture 30°N-DTT-7S Scale:1/5 L×W×H :970mm x 525mm x 340mm Wheel track : 610mm Wheelbase : 440 (F) / 450mm(R) N.W.:17.3kg G.W.:25.3kg Max.Speed:80km/h Remote control:BER2.4GHZ way remote control (with information return) Carburettor : Walbro997 High Speed Carburettor Spark plug:Torch CMR7H particular spark plug Crankshaft:Taiwan OEM balanced crankshaft Engine:29cc 4 bolt gasoline engines (German technology) Ex...


 • Име: DTT-7S
 • Големина: 1/5
 • Димензии: 970mm x 525mm x 340mm
 • Мотор: 38cc ЦПУ
 • Тркало песна: 610mm
 • Растојание: 440 (F) / 450mm (R)
 • Режим на возење: погон на четири тркала
 • Компонента боја: црна, црвена, сина
 • Боја школка: црна, сина, портокалова, црвена, бела
 • детали за производот

  Тагови производ

  школка бојата беше надвор од акциите, сега ние само може да го испорача голема флекс тело без слика

  IMG_1642

  30 ° N- DTT -7S
  Скалата: 1/5
  L × W × H: 970mm x 525mm x 340mm
  тркала патеката: 610mm
  Растојание: 440 (F) / 450mm (R)
  N.W.:17.3kg
  G.W.:25.3kg
  Max.Speed: 80 км / ч
  Remote control:BER2.4GHZ way remote control (with information return)
  Карбуратор: Walbro997 Висока брзина Карбуратор
  свеќичка за палење: Запали CMR7H особено свеќичка
  коленестото вратило: Taiwan веледрогерија избалансиран коленестото вратило
  Engine:29cc 4 bolt gasoline engines (German technology)
  издувните: бик издувната цевка замолчени (опционално бик издувните Sonic бум издание)
  резервоар за гориво капацитет: 800цц
  сооднос гориво мешавина: 25: 1
  Drive режим: погон на четири тркала
  Tires: 185x75mm All-terrain tires track
  Пренос: CVD вратило и кардиоваскуларните заболувања оска
  сопирање Тип: вратило двоен диск
  серво: 60kg висок напон серво (гас, управувачот)
  Амортизацијата систем: 7mm прилагодливи предни и задни хидраулични амортизери
  Амортизацијата поддршка: 5mm 7075T6 висока цврстина воздушната алуминиумски легури калапи
  Шасија: 7075T6 висока цврстина воздушната алуминиумски легури ЦПУ еден чекор во калапи голема чинија
  кафез: лесно да се размонтираат супер-тешка најлон ro ЛЛ кафез
  школка автомобили: голема флекс тело (без сликарството, една година гаранција)
  граница Тир: затворен гума зајакнување на граничните
  навртките на тркалото: навртките на тркалото надградена верзија затворени
  Центар за подршка: ЦПУ околу поддршка центарот
  Разликата Менувач: ЦПУ затворени опрема кутија
  Main reduction Gear ratio : 19:58

  Package Size:1060mmm x 480mm x 560mm 

  IMG_1339 IMG_1415 IMG_1380 IMG_1466 IMG_1363 IMG_1371 IMG_1372 IMG_1370 IMG_1375 IMG_1403 IMG_1399 IMG_1402 IMG_1405 IMG_1404

   

   


 • Претходна:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете знаме

  Прашање Сега
  • * CAPTCHA: Ве молиме изберете дрво