30 ° N Tridhjetë gradë në veri 1/5 shkallë rc fuqia gazi kamion DTT-7

Përshkrim i shkurtër:

  Specifications 1.Carburettor : Walbro997 High Speed Carburettor 2.Spark plug:car model specific Spark plug 3.Crankshaft:Taiwan OEM balanced crankshaft 4.Engine:29cc 4 bolt gasoline engines  5.Exhaust:bull exhaust pipe silenced(optional bull exhaust sonic boom Edition) 6.Transmission:CVD shaft and CVD axle 7.Brake Type:Shaft double disc 8.Servo:48kg high voltage servo (throttle, steering) 9.Damping system: 7mm adjustable front and rear hydraulic shock absorber (black) 10...


 • Emri: DTT-7
 • Scale: 1/5
 • Dimension: 970mm x 525mm x 340mm
 • Engine: 29cc
 • Wheel udhë: 610mm
 • Wheelbase: 440 (F) / 450mm (R)
 • Mënyra Drive: katër-wheel drive
 • detaje të produktit

  Produkt Tags

  IMG_1575

   

  IMG_1611 IMG_1609 IMG_1616 IMG_1596 IMG_1604 IMG_1607 IMG_1606 IMG_1605

  specifikimet

  1.Carburettor: Walbro997 High Speed karburator
  2.Spark plug: model makine kandele specifike
  3.Crankshaft: Taiwan OEM balancuar bosht me gunga
  4.Engine: 29cc 4 rrufe në qiell motorët benzinë 

  5.Exhaust: bull shter tub heshtin (optional Edition Bull shter sonic boom)

  6.Transmission: bosht CVD dhe CVD bosht

  7.Brake Lloji: disk Shaft dyfishtë

  8.Servo:48kg high voltage servo (throttle, steering)

  9.Damping sistem: përparme 7mm rregullueshëm dhe të pasme hidraulike amortizues (zi)

  10.Damping mbështetje: 5mm 7075T6 lartë-forcë aliazh Hapësirë ​​ajrore alumini i derdhur

  11.Chassis: 7075T6 aliazh të lartë-forcë Hapësirë ​​ajrore alumini CNC një hap derdhur pjatë të madhe

  12.Roll kafaz: lehtë për të çmontimit super-të vështirë kafaz roll najloni

  13.Car shell: të zezë dhe të bardhë fantazmë plastike makinë shell

  14.Tires rim: gomë forcuar rim (non-plotësisht mbyllur)

  15.Wheel Nut: Closed Wheel Nut

  16.Main raporti reduktim Gear: 19:58

  17.Package Madhësia: L x W x H: 106mm x 560mm x 480mm


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Car

  Enquiry TANI
  • * CAPTCHA: Ju lutemi zgjidhni Key